Panická komisia zasadne a odporučí celoplošný zimný spánok

Autor: Matúš Lazúr | 13.12.2020 o 22:06 | Karma článku: 3,01 | Prečítané:  656x

V jari sme vyhrali, v lete odmenili, v jeseni bolo SNP a teraz keď sa zima pýta, tak sme bezradní ako maturant týždeň pred skúškami pri pohľade na to množstvo otázok hovoriac si že tie reči o priebežnej príprave mali čosi do seba.

Ťažko čakať od populistov nepopulárne riešenia. Ochota prijať zodpovednosť a vyhlásiť konečne nejaký plán ktorého sa budeme nasledujúce týždne držať je zrejme úmerná  predpokladanej ochote ľudí  ešte  nejaké opatrenia dodržiavať.

Pritom to, čo nás v najbližších týždňoch čaká je absolútne najkritickejšia časť celého boja s koronavírusom ktorý sa vlečie aspoň u nás od marca. Vtedy sme sa zľakli obrazov z Talianska či Španielska. Prípadov ktoré boli všetky importované bolo málo a všetky sa preto pomerne dobre darilo včas zachytiť. Možno to bolo dôvodom ničím nezaslúženej hrdosti za dobré zvládnutie prvej vlny.

Je to ako keby suseda v dome v spánku prepadlo komando ozbrojených lupičov a  jeho rodine sa napriek tomu s mnohými zraneniami podarilo útočníkov z domu vyhnať. My vidiac to, sme pozamykali dom, zadebnili okná a strachom sa krčili v pivnici. A potom, čo sme priposratí vyliezli von máme tú drzosť vysmievať sa zo suseda ako to nezvládol a chváliť sa  ako super sme to všetko zvládli my. Potiaľ by to bolo len smiešne. My sme sa však na oslavu svojho úspechu boja s hnusobou vybrali oslavovať a dom nechali napospas. Popri tom sme sa donekonečna dohadovali aké zámky a bezpečnostné zariadenia si dáme namontovať.  Lupiči sa ale medzitým  vrátili a a náš dom pekne  bez odporu  vyrabovali. To posledné sa o chvíľu môže stať a bude to hlúpe  a tragické zároveň.

Na to aby sme mali slobodné Vianoce sme mali myslieť tak dva týždne dozadu. Aj o tom vedeli, aj taký návrh padol ale nenašla sa vôľa a zhoda. Teraz sa blížia sviatky spojené so stretávaním, voľnom, nakupovaním, tisíce ľudí príde zo zahraničia navštíviť svoje rodiny. Vnúčence sa prídu vystískať so starými  rodičmi . Dôchodcovia za osekaný vianočný dôchodok radi pripravia pohostenie, a veď sa tak dlho nevideli a ktovie čí sa takto zídu aj budúci rok (toto proroctvo sa im môže veru  ľahko vyplníť). 

Zatiaľ jediný sektor ktorý schytal lockdown bolo gastro. A odniesol si to za všetkých. Super hyper praskajú vo švíkoch a zrejme aj budú vo všetkých víziách predstaviteľného  koronalockdownu. Ostatní zrejme utrú hubu. 

Zrejme si ale nikto príčetný nemyslí že zatvorením podnikov medzi sviatkami nejako obmedzí masové stretávanie. A Silvester. Súkromné chaty a byty  to istia. Low cost teen covid distribution verzii postačí aj vonku  vreštiaci bezdrôtový reproduktor  a fľaša kolujúca z ruky do ruky , či skôr z úst do úst.

A to plošné testovanie ktoré ktosi porovnával so SNP ? Paralela stále platí. Ako to pôvodné , tak aj to kovidové nakoniec pomáhali likvidovať mužíci s dvojkrížom. Vtedy po lesoch , teraz  na námestiach. 

A tak sa môžete ísť kĺzať. Boris má vraj stále otvorené...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prokuratúra chystá oslabenie boja s extrémizmom, ktorý chcela vláda ako prioritu

Samostatné oddelenie špeciálnej prokuratúry má dnes päť ľudí.

Dobré ráno

Dobré ráno: Obvinili Fica, Kotlebu aj Mazureka. Teraz im hrozí zánik

Pripravuje sa reorganizácia prokuratúry.

Komentár Zuzany Kepplovej

Žilinka vykročil ľavou

Rozpustenie Honzovho úradu sa nezdá ako dobrý začiatok perestrojky na prokuratúre.


Už ste čítali?